آموزش شبکه سازی و دلیل اهمیت آن


تاریخ انتشار: 24 مرداد 1397 | 147 بازدید

شبکه سازی به زبان ساده یعنی ارتباط موثر و مفید با افراد کار بلد و متخصص به منظور همکاری در کسب و کار و استارتاپ می باشد. شما می توانید شبکه سازی را در هرجا و هر زمان انجام دهید به طور مثال در تاکسی ها، پارک ها، قطار ها و …. مهم این است که فرد مورد نظر در زمینه ای که شما به آن نیاز دارید متخصص باشد. البته شما باید در حین شبکه سازی به طور کامل با افراد آشنا شوید و درباره سابقه ی آنها جستجو کنید.

آموزش شبکه سازی

چرا شبکه سازی برای استارتاپ ها مهم است؟

شبکه سازی برای استارتاپ ها بسیار مهم و حیاتی است چرا که کسب و کار های نوپا باید در کمترین زمان فعالیت خود را شروع کنند و برای این کار لازم است کادر فنی قوی در زمینه های مختلف داشته باشند.

بهترین مکان برای شکل گیری این ارتباطات و شبکه سازی شرکت در همایش ها و رویداد های استارتاپی می باشد چرا که اغلب، افراد متخصص ولی بی کار در این رویداد ها شرکت می کنند تا بتوانند برای خود کار پیدا کرده و یا به عضویت یکی از کسب و کار ها و استارتاپ های موجود درآیند و این بهترین موقعیت برای شما است که کادر فنی خود را تکمیل کنید. البته با استفاده از شبکه های اجتماعی مانند لینکدین، فیسبوک و … نیز می توانید فرایند شبکه سازی را انجام دهید.

بیشتر استارتاپ ها منابع انسانی خود را از آشنایان و دوستان نزدیک خود تامین می کنند که این راه هم مزایایی دارد و هم معایبی اما بهترین راه برای جذب نیرو های انسانی متخصص، شبکه سازی می باشد. البته تنها کادر فنی و تخصصی را مد نظر نداشته باشید چرا که شما برای استارتاپ خود به یک بازاریاب و یک نفر برای روابط عمومی نیاز دارید، همچنین نیاز های دیگری هم بسته به نوع کسب و کار شما وجود دارد که آن ها را هم باید مد نظر قرار دهید.

آیا شبکه سازی برای دیگر افراد هم اهمیت دارد؟

اینکه شما به عنوان یک فرد در جامعه به شبکه ای بزرگ از افراد و سازمان های گوناگون و هویت ها و کسب و کار های مختلف متصل باشید خیلی اهمیت دارد و به نظر بسیاری از بزرگان این حوزه، هیچ گنجینه ای پر سودتر از وجود یک شبکه ای عظیم از دوستان و آشنایان در نقاط مختلف شهر و کشور و حتی دنیا برای شما نخواهد بود. حال این که چگونه به بهترین شکل شبکه ای بزرگ برای خود درست کنید یک مساله ای است. پیشنهاد ما برای پاسخ به این مسئله شرکت در دوره ی شبکه سازی رشدانا که توسط یکی از بهترین فعالان حوزه ی شبکه سازی تدریس می شود، می باشد.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزش شبکه سازی تجاری

Networking and Communication

گنجینه ی های اجتماعی خود را بسازید

شبکه سازی و تیم سازی

 • اصول شبکه سازی
 • راهکارهای یک شبکه سازی قدرتمند
 • اهمیت شبکه سازی در کسب و کار
 • مغهوم شبکه سازی
 • اهمیت شبکه سازی در رشد فردی
 • در همایش ها و جمع ها مختلف چگونه به راحتی شبکه سازی کنیم
 • موانع شبکه سازی چه چیز هایی هستند.

 • زمان: نیمه دوم سال 1399
 • مدت زمان دوره : یک جلسه 3 ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما