آموزش راه اندازی استارتاپ


تاریخ انتشار: 4 مرداد 1397 | 29 بازدید

آموزش راه اندازی استارتاپ

در حوزه آموزش راه اندازی استارتاپ، به موارد مهم بسیاری میتوان اشاره نمود. برای شکل گیری یک استارتاپ با موارد مهمی مانند ارزش پیشنهادی یکتا، مدل درآمدی، بوم ناب و … باید آشنا بود. البته در این مقاله مجال صحبت درباره این اصول نمیگنجد. در اینجا به چند مورد مختصر برای افرادی که در حال حاضر در پی راه اندازی استارتاپ خود می باشند، اشاره شده است. بنابراین به شما پیشنهاد میکنیم مطلب زیر را که درباره راه اندازی استارتاپ است را مطالعه بفرمایید:

1- یک نیاز در جامعه خود پیدا کنید و با راه اندازی استارتاپ خود، پاسخگوی آن نیاز باشید.
2- محصولی در بازار حاضر بیابید که دچار اشکالاتی میباشد، محصولی اصلاح شده بسازید.
3- یک وب سایت در حوزه ای خاص بسازید.
4- اگر در حوزه ای تخصص دارید، خود را به عنوان کارشناس آن حوزه خاص معرفی کنید.

1. یک نیاز در جامعه خود پیدا کنید و با راه اندازی استارتاپ خود، پاسخگوی آن نیاز باشید.

در یک حوزه خاص وارد شوید تا درصد موفقیت خود را بالا ببرید. بهتر است برای بدست آوردن اطلاعات در این حوزه، سراغ گروه هایی بروید که برای حل کردن مشکلی گرد هم آمده اند، اما هنوز نتایج زیادی بدست نیاورده اند. برای شروع تحقیقات می توانید به گروه های آنلاین مراجعه کنید. بررسی کنید در حال حاضر چه نوع مشکلاتی در جامعه شما وجود دارد و مردم بیشتر چه نوع سوالاتی را می پرسند. روی کلمات کلیدی که افراد بیشتری آنها را جستجو کرده اند، تحقیق کنید. اطلاعاتی که بازدیدکنندگان سایت در اختیار شما قرار می دهند، بررسی کنید. سپس محصولی مطابق با درخواست های مشتری تولید کنید. با رعایت این اصل شما میتوانید رقابت بهتری را در بازار انجام دهید. انتخاب حوزه فعالیت، یکی از موارد مهم در حوزه آموزش راه اندازی استارتاپ میباشد.

 

آموزش راه اندازی استارتاپ

2. محصولی در بازار حاضر بیابید که دچار اشکالاتی میباشد، محصولی اصلاح شده بسازید.

یک محصول موجود در بازار که دچار کاستی هایی است را پیدا کنید و آن را ارتقا دهید. مشکلات آن محصول را حل کنید و در بازار ارائه دهید. شما می توانید به عنوان حل کننده مشکل محصول، اعتبار خود را در بازار بدست آوردید. نظرات مثبت مصرف کنندگان محصول خود را انتشار دهید. درباره نحوه استفاده از محصول بحث و گفتگو داشته باشید و انتشار دهید. برای محصول جدیدی که رفع اشکال آن را انجام داده اید، ضمانت ایجاد کنید. در پروسه رفع اشکال محصول، به این نکته توجه داشته باشید که از روش حل منحصر به فردی استفاده کنید. تا بتوانید برای کسب و کار خود یک ارزش یکتا ایجاد کنید. بازسازی یک محصول، از دیگر مواردی است که در حوزه آموزش راه اندازی استارتاپ میتوان به آن اشاره نمود.

3. یک وب سایت بسازید.

وقتی که حوزه بازار و محصول خود را مشخص کردید، آنگاه زمان آن فرا رسیده است که طراحی وب سایت خود را شروع کنید. وب سایت شما باید در عین سادگی برای کاربر جذاب باشد، طوری که کاربر در 5 ثانیه اول جذب شما شود. در غیر این صورت شاید دیگر فرصتی برای نشان دادن خود به کاربر نداشته باشید. علاوه بر محتوای متنی هدفمند، از محتواهای غیرمتنی، مانند ویدیو، صدا و گرافیگ نیز برای جذب کاربر استفاده نمایید. یک پیشنهاد جذاب به کاربر ارائه دهید تا بتوانید ایمیل او را دریافت کنید. و در زمان مناسب از بانک ایمیل های هدفمند خود استفاده نمایید. وب سایت شما، جایگاه فروش شماست، بنابراین سعی کنید، جایگاه فروش مناسبی برای کاربر ایجاد کنید. ساخت وب سایت، یکی دیگر از مواردی است که در حوزه آموزش راه اندازی استارتاپ میتوان به آن پرداخت.

4. اگر در حوزه ای تخصص دارید، در آن حوزه برای خود اعتبار ایجاد کنید.

امروزه تعداد بسیار زیادی از مردم در سراسر جهان از اینترنت برای پیدا کردن اطلاعات استفاده مینمایند. در حوزه ای که تخصص دارید، محتوای مفید ایجاد کنید. نوشتن مقاله، ساخت ویدیو، اینفوگرافیک و یا هر محتوایی دیگر که مطالب معتبری را به کاربر ارائه میدهد، میتواند در شناساندن شما به کاربر مفید باشد. در سایت های معتبر مطالب مفید ارائه دهید و لینک سایت خود را در انتهای مطلب بگذارید. اگر مطالب شما کاملا مفید باشد، کاربران علاقمند، مطالب شما را در شبکه های اجتماعی مختلف انتشار میدهند. کسب شهرت در حوزه ای که تخصص دارید، یکی دیگر از موارد قابل توجه در حوزه آموزش راه اندازی استارتاپ میباشد.

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزش راه اندازی استارتاپ بصورت قدم به قدم

Lean Startup

آموزش راه اندازی استارتاپ از صفر تا صد

استارتاپ ناب

 • مفاهیم کسب و کار جدید
 • برای راه اندازی استارت آپ از کجا شروع کنم
 • چگونه شروع کنم
 • نقشه راه تخصصی راه اندازی استارتاپ
 • برای شروع کار از چه ابزارهایی استفاده کنم
 • از کسب و کار جدید چه انتظاراتی داشته باشم
 • کی به سراغ شتابدهنده ها بروم
 • کی به سراغ سرمایه گذار بروم
 • چگونه تیم استارتاپی تشکیل دهم

 • زمان: هفته آخر مرداد ماه 99
 • مدت زمان دوره : یک کارگاه 3 ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما