آموزش دیجیتال مارکتینگ؛ اصول بازاریابی دیجیتال

رشدانا

چگونه در اینترنت به خوبی دیده شویم

Digital Marketing Starter

آموزش مقدماتی ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ و معرفی مسیر های مختلف در حوزه ی دیجیتال مارکتینگ همراه با آشنایی با ابزار های مورد نیاز یک دیجیتال مارکتر در مارکتینگ

توضیحات کارگاه آموزشی

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing)؛ اسمی که  امروزه خیلی زیاد رواج پیدا کرده است و دیگر کمتر کسی پیدا می‌شود که این اسم به گوشش نخورده باشد. دلیلش این است ک دنیای تجارت دارد به سمت فضای دیجیتال و آنلاین شدن پیش می‌رود و دیگر کمتر بیزینسی را می‌توان پیدا کرد که به صورت سنتی فعالیت کند.

با آموزش دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال شما می‌توانید کسب و کار خودتان را رونق دهید و از بقیه جا نمانید. شما با یادگیری دیجیتال مارکتینگ می‌توانید به جواب این سوال ها درباره یک بیزینس، مخصوصا بیزینس نوپا، به عالی ترین شکل پاسخ دهید.

وظایف یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ یا دیجیتال مارکتر

برای اینکه بتوانید بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ داشته باشید و یا آن را فرا بگیرید، باید آموزش ببینید.

باید بدانید که چه ابزارهایی در دنیای دیجیتال و فضای مجازی وجود دارد تا بتوانید به عنوان یک دیجیتال مارکتر محصول خود را که شامل کالا یا خدمات است، به بهترین شکل به فروش برسانید.

سایت خود راه اندازی کردید، حالا چه؟ چگونه محصولات را بفروشید؟ چگونه اعتبار کسب کنید؟ چگونه مشتریان را به سوی خود جذب کنید؟ چگونه راحت پول دربیاورید؟

اگر پاسخ هر کدام از سوالات بالا را به طور کامل نمی‌دانید، شما احتیاج دارید تا در این دوره بسیار ارزشمند شرکت کنید.

دقت کنید شما صرفا یک فروشنده آنلاین نیستید و دو مفهوم فروشنده آنلاین و دیجیتال مارکتر باهم متفاوت است. درواقع شما باید بازار را به طور کامل شناسایی کرده و با اطلاع از نیاز مشتری خود، او را به خواسته اش برسانید.

به طور مثال شما باید بدانید که استفاده از تبلیغات بنری نسبت به سایر روش ها و ابزار های دیجیتال مارکتینگ، نرخ تبدیل کمتری دارد و برای کسی که میخواهد در کمترین زمان به فروش بالا برسد، جواب نمیدهد.

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ و آموزش بازاریابی دیجیتال

 

چرا آموزش بازاریابی دیجیتال رشدانا؟

آموزش دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی کمک می‌کند تا بتوانید با کمترین هزینه، کسب و کار خود را چه سنتی و چه دیجیتال در فضای مجازی به مخاطبین میلیونی معرفی کنید.

در بازاریابی فیزیکی که اغلب توسط پخش تراکت و چاپ بنر انجام می شود، شما نه تنها مجبورید هزینه ی بسیاری برای این نوع تبلیغات بپردازید، بلکه مشتریان زیادی هم جذب نخواهید کرد.

چرا که شما حداکثر می‌توانید بنر خود را در چند خیابان و یا حداکثر در تمام خیابان های شهر خود پخش کنید. اما در دیجیتال مارکتینگ نوع تبلیغات دیگر هم وجود دارد که در ازای هزینه‌ی بسیار کمتر شما می‌توانید مشتریان بیشتری برای کسب و کار خود جذب کنید.

اگر شما علاقه به فعالیت در این زمینه را دارید و یا حتی اگر کسب و کاری دارید که هنوز به صورت کلاسیک و سنتی فعالیت می کند و حتی قصد راه اندازی یک کسب و کار نو را دارید، شرکت در این این کارگاه می‌تواند بسیار مفید و ضروری باشد.

در این دوره شما با مقدمات بازاریابی دیجیتال و انواع روش های این نوع بازاریابی آشنا می‌شوید.

انتخاب نوع ثبت نام

شهریه در حالت عادی : 300000 تومان
انتخاب و ثبت نام

زمان، قیمت، جزئیات

covid19 کارگاه ها به علت COVID-19 فعلا به صورت مجازی برگزار می شود
 • مدت زمان کارگاه : دو جلسه سه ساعته
 • تاریخ برگزاری : 16 و 18 فروردین 1400‌
 • ساعت : 16:30 تا 19:30 الی 20:00
 • پیش نیاز: سابقه فعالیت در فضای مجازی
 • اشتراک گذاری :
 • شهریه کارگاه : 300000 تومان‌
  انتخاب و ثبت نام

مدرس و رشدآفرین

 • حمید چرم فروشان حمید چرم فروشان حمید چرم فروشان مدیر دو نبش (2نبش) یا مانیشن سابق، متولد بهمن ۱۳۶۷ و در رشته مهندسی IT تحصیل کرده است

مکان برگزاری

 • آموزش مجازی
بستر آنلاین اسکای روم

پلتفرم بومی برگزاری وبینار و وب کنفرانس اسکای روم  

اسکای روم آموزش آنلاین

کلیات آنچه می آموزید

 • بازار در اینترنت چگونه و کجاست؟
 • ساختار یک تیم دیجیتال مارکتینگ
 • بازاریابی آنلاین چگونه صورت می پزیرد؟
 • رول ها و مهارت ها در دیجیتال مارکتینگ
 • بازاریابی موتور های جستجو
 • آشنایی با Conversion Rate یا نرخ تبدیل ها و اهیمت آن ها
 • تفاوت فروش و بازاریابی
 • آشنایی با ابزار گوگل آنالیتیک با رویکرد دیجیتال مارکتینگ
 • بررسی استراتژی های Inbound و Outbound و معایب و مزایای هر کدام
 • انواع سطوح مخاطب در دیجیتال مارکتینگ
 • تقسیم بندی کانال هال جذب ترافیک در دیجیتال مارکتینگ
 • آشنایی با ابزار محاسباتی در دیجیتال مارکتینگ

کارگاه آموزشی آموزش دیجیتال مارکتینگ؛ اصول بازاریابی دیجیتال - Digital Marketing Starter

پیش نیاز: سابقه فعالیت در فضای مجازی

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ و آموزش بازاریابی دیجیتال

 

 

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ و آموزش بازاریابی دیجیتال

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ و آموزش بازاریابی دیجیتال

آموزش دیجیتال مارکتینگ

در این مقاله از کالج رشدانا قصد داریم با بیانی ساده برای آن دسته از علاقه‌مندانی که در ابتدای مسیر آموزش دیجیتال مارکتینگ  (digital marketing) هستند، مباحث پایه و اساسی این نوع بازاریابی دیجیتال را توضیح دهیم. با ما همراه باشید تا در ادامه با مفهوم دیجیتال مارکتینگ و اهمیت آن در دنیای کسب‌ و‌ کار دیجیتالی آشنا شوید.

 

تعریف دیجیتال مارکتینگ

به هرگونه فعالیتی که در دنیای دیجیتالی برای تبلیغ برند کاری و یا فروش بیشتر خدمات و محصولات پیرامون کسب‌ و‌ کارهای اینترنتی در رسانه‌های آنلاین و یا آفلاین صورت می‌گیرد، دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتالی گفته می‌شود.

اهمیت آموزش بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز

تا کنون شده به خودتان و آدم های دور و برتان دقت کنید و مدت زمانی خودتان یا دیگران پای اینترنت و شبکه های اجتماعی و به طور خلاصه تکنولوژی صرف می کنید را در نظر بگیرید و آن را بسنجید؟

زندگی آدم ها با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی های مختلف دچار تغییر و تحول شده است و سبک مدرنی از زندگی به خود گرفته است. از جمله این تغییرات می توان به  زمانی که افراد در روز پای اینترنت و گوشی و رسانه های انلاین صرف می کنند اشاره کرد که با یک حساب سر انگشتی می توان به زمان بسیار زیاد ان پی برد. با نگاه از زاویه دیگر ما همچنین می توانیم پی ببریم که زمانی که روزانه یک کاربر در رسانه‌های آنلاین سپری می‌کند از مجموع زمان صرف شده ی او برای رسانه‌های آفلاین، بیشتر بوده است.

پس در بازار امروزی توجه به این ویژگی از سبک زندگی مردم و استفاده درست از ان برای فعالیت های بازاریابی تاثیر بسزایی در جلب توجه  انها و در نتیجه در دست گرفتن بازار خواهد داشت. از این رو بسیاری از شرکت های تجاری و بازرگانی کوچک وبزرگ برای موفقیت بیشتر به دیجیتال مارکتینگ رو  آورده اند

  آموزش دیجیتال مارکتینگ و آموزش بازاریابی دیجیتال

اصلی‌ترین مراحل استراتژی دیجیتال مارکتینگ

برای اینکه یک کسب‌ و‌ کار در دنیای بازاریابی دیجیتالی خود به اهداف مد نظرش برسد، لازم است تا 3 مرحله اصلی استراتژی بازاریابی خود را مشخص کرده و گام‌ به‌ گام آن را اجرا نماید.

آموزش دیجیتال مارکتینگ و آموزش بازاریابی دیجیتال

مزایای حضور در دنیای دیجیتال مارکتینگ

از جمله مزایای حضور تجارت کاری خود در دنیای دیجیتالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آموزش دیجیتال مارکتینگ و آموزش بازاریابی دیجیتال

شاخه های دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ از چنان گستردگی ای برخوردار است که نمی توان تمام ان را با یک عنوان دیجیتال مارکتینگ بیان کرد بخاطر همین به شاخه های متعددی تقسیم شده است این شاخه عبارت اند از:

آموزش دیجیتال مارکتینگ و آموزش بازاریابی دیجیتال

لازم به ذکر است که دنیای دیجیتال مارکتینگ روز‌ به‌ روز در حال گسترش است. پس برای باقی‌ ماندن و هرچه بهتر در این عرصه و رقابت در آن بهتر است دوره‌های آموزش دیجیتال مارکتینگ کالج رشدانا را شرکت کنید و آموزش‌های ارائه شده در آن را به کار ببندید تا به رشد و شکوفایی بیشتری در کسب‌ و‌ کار خود برسید و جایگاه‌ شغلی‌تان را میان کسب‌ و‌ کارهای اینترنتی در حوزه ی مربوط به خود ارتقا داده و پیشرفت چشمگیری داشته باشید.

تاثیر بازاریابی اینترنتی بر کسب و کار

اینترنت هرروز در حال رشد و پیشرفت است و میتواند تاثیر بسزایی در رونق کسب و کار ما بگذارد و تجارت ما را به یک منبع قوی برای کسب درآمد تبدیل کند . یکی ازعوامل مهم در رونق تجارت آنلاین ، توجه به تاثیر بازاریابی اینترنتی بر کسب و کار میباشد. با به جود آمدن تجارت های الکترونیک مختلف و رقابت بالا بین آن ها نقش جذب افراد به سمت کسب وکار خود بسیار پررنگ تر از قبل شده است و ما باید بتوانیم از طریق تبلیغات اینترنتی قوی افراد را به سمت تجارت خود هدایت کنیم.

شرکت ها از طریق تبلیغات آنلاین میتوانند دایره ی مشتریان خود را به اندازه ی وسعت کره ی زمین گسترش دهند و با آن ها ارتباط برقرار کنند . کاربران اینترنت نیز میتوانند با مقایسه بین قیمت ها، طرح ها و تمامی فاکتورهایی که برای خرید محصول در نظر دارند بهترین گزینه را انتخاب و بدون واسطه خریداری کنند.

 

اهمیت آموزش بازاریابی دیجیتال و آموزش بازاریابی اینترنتی و آنلاین

با توجه  به اینکه امروزه افراد وقت بسیاری را صرف گشتن در فضای مجازی میکنند و وجود اینترنت و گوشی های هوشمند در بین افراد با هر سنی و درهرمکانی فراگیر شده است میتوان به این نتیجه رسید که تبلیغات اینترنتی میتواند اثر بسیاری بر روی افراد بگذارد. برخی از مزایای بازاریابی اینترنتی عبارتند از :

 • معرفی برند: بسیاری از افراد خواهان خرید اینترنتی هستند اما محصول مورد نظر خود راپیدا نمیکنند ، پس شرکت با تبلیغاتی که در فضای مجازی منتشر میکند میتواند برند خود را در سطح جهانی معرفی کند و با مشتریان خود ارتباط برقرار کند.
 • جلب اعتماد : حتما این را حس کرده اید که افراد بسیار زیادی هستند که خرید حضوری را به آنلاین ترجیح میدهند . این انتخاب میتواند ناشی از یک تجربه ی بد از یک خرید اینترنتی باشد.شرکت ها باید از طریق بازاریابی اینترنتی این ترس را در مشتریان ریشه کن کنند و اعتماد آن هارا جلب نمایند.
 • شناخت مشتریان : از طریق بازاریابی اینترنتی میتوانیم نیاز های مشتریان را با برگزاری نظرسنجی بهتر بشناسیم و هم راستا با نیاز افراد پیش برویم.
 • پیشی گرفتن از رقبا : افراد با نظرهایی که برای محصولات به اشتراک میگذارند میتوانند باعث بهبود کسب و کارها شوند. با بررسی نظرات مشتریان میتوان نقاط ضعف و قوت تجارت خود را شناخت و آن ها را تقویت کرد. همچنین با بررسی نظرات مشتریان کسب و کارهای رقیب میتوان با جبران کاستی های آن ها تجارت خود را ارتقا داد.

 

6 دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

 1. حلیه رضایی

  انقدر سرفصل‌های جذابی از این حوزه مطرح میشه که واقعا علاقمند میشی به اینکه فعال بشی در این حوزه.

 2. مهین پورحداد

  سلام وخسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم ورکشاب دارین شرکت کنیم.برای معرفی دوره ها

 3. رجبی

  کارگاه فوق العاده ای بود، مواردی برام مهم بود و حتما پیگیری و تحقیق بیشتر خواهم کرد و در کسب و کارم استفاده میکنم.

 4. سعید مصباحی

  دوره بسیار مفیدی بود واقعا برای من که آشنایی زیادم نداشتم خیلی خوب بود.
  ممنون از سایت خوبتون

 5. پوراکبری

  سلام من کلاس مبانی دیجیتال مارکتینگ رو ثبت نام کردم اما هنوز نه ایمیلی مبنی بر تایید ثبت نام و شروع کلاس برام اومده و نه پیامکی
  چرا؟

  • روابط عمومی رشدانا

   سلام. خانم پوراکبری
   اطلاعات لازم برای شما ایمیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مشاوره سریع با مادوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها