آموزش بازاریابی محتوا و تولید محتوای تخصصی

رشدانا

محتوا پادشاه است

Content Marketing

آموزش تمامی اصول و نکته های بازاریابی محتوا یا content marketing و بهینه سازی محتوای برای موتور های جستجوگر و کاربران توسط یکی از افراد موفق در زمینه تولید محتوا.

توضیحات کارگاه آموزشی

این روزها اکثر افراد جامعه از حرفه تولید محتوا آگاه نیستند، در صورتی که این نوع بازاریابی یکی از شیوه های تاثیرگذار در زمینه دیجیتال است. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که تا به حال با مفهوم بازاریابی محتوا آشنا نشده اید، با ما همرا باشید تا در ادامه مفهوم آموزش بازاریابی محتوا را دریابید.

 

بازاریابی محتوا چیست؟

یکی از کاربردی ترین و حرفه ای ترین راه های بازاریابی دنیای دیجیتال امروز، تولید محتوا است. برای تعریف مفهوم تولید محتوا نمی‌توان یک جمله مشخص را به کار برد، بلکه تولید محتوا دنیای بسیار گسترده ای است که هر کس به نوبه خود از مفهوم آن برداشت می‌کند.

درواقع با زبانی ساده تر، محتوا همان پست های اینستاگرام است که شما را سرگرم می‌کند، همان مطالب وبسایت ها است که اطلاعات شما را تکمیل می‌کند و یا کتاب های دیجیتالی که در گوشی خود مطالعه می‌کنید و یا می‌شنوید.

محتوا می‌تواند صوتی، ویدیویی و یا تصویری باشد و تنها به نوشتن متن محدود نمی‌شود. برخلاف باور عموم، تولید محتوا نوشتن ساده یک متن نیست، بلکه نیازمند تخصص و کسب مهارت در این زمینه است.

 

چرا آموزش بازاریابی محتوا؟

مهمترین دلیل اهمیت آموزش بازاریابی محتوا این است که محتوا زبان ارتباط شما با مخاطبتان است. هرچقدر این ارتباط برای مخاطبین مفیدتر و دلپذیر تر باشد، شما در کسب و کار خود موفقتر خواهید شد.

با تولید محتوای حرفه ای می‌توانید ارزش کسب و کار خود را با کیفیت بالاتری به مخاطبین خود نشان دهید و به وسیله محتوای حرفه ای می‌توانید سایت خود را بهینه سازی کرده و صدرنشین گوگل شوید.

بازار کار تولید محتوا، بسیار بکر بوده و به دلیل عدم شناخت افراد از این مهارت، وجود افراد متخصص در این زمینه بسیار کم است. به همین دلیل برای ورود به این عرصه، بازاری بی رقابت خواهید داشت. آموزش تولید محتوا برای علاقه مندان به نوشتن، دیجیتال مارکتر ها و کسانی که کسب و کار آنلاین دارند، مناسب است و پیشنهاد می‌شود که در کارگاه آموزشی شرکت کنند.

 

مزایای کارگاه آموزش بازاریابی محتوا

 • ارائه جذاب (تدریس صفر تا صد مباحث)
 • پروژه محور بودن دوره (انجام پروژه جهت تسلط بیشتر به موضوع)
 • منتورینگ (پشتیبانی منتور در صورت بروز هرگونه ابهام یا مشکل برای انجام پروژه)
 • کیفیت بالا، قیمت مناسب

 

دستاورد های رشدآموز در انتهای کارگاه

در ابتدای این کارگاه مفید، دلیل استفاده از بازاریابی محتوا و تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات را خواهید دانست و در ادامه کارگاه موارد زیر توسط استاد مجرب آموزش داده خواهد شد.

 • چگونه در زمان کوتاه محتوای با کیفیت بسازیم؟
 • اصول کپی رایتینگ
 • چگالی کلمات کلیدی
 • بازاریابی محتوا برای فروشگاه ها
 • بازاریابی محتوا برای محصولات جدید
 • محتوای تخریبی یا سئو سیاه

در پایان این کارگاه سودمند، رشدآموز می‌تواند بعد از تمرین و کسب مهارت لازم، به عنوان کارشناس محتوا شروع به کار کنید و به کسب درآمد بپردازید. تخصص در زمینه تولید محتوا کار سختی نیست، فقط کافی است در این زمینه آموزش های لازم را ببینید و با مهارت کافی وارد این بازار کار پردرآمد شوید.


ملزومات کارگاه

لپ تاپ

سرفصلها و کلیات

 • چرا از بازاریابی محتوا استفاده کنیم؟
 • تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات
 • چگونه در زمان کوتاه محتوایی با کیفیت بسازیم؟
 • اصول کپی رایتینگ
 • چگالی کلمات کلیدی چیست
 • بازاریابی محتوا برای فروشگاه ها
 • بازاریابی محتوا برای محصولات جدید
 • محتوای تخریبی یا سئو سیاه

انتخاب نوع ثبت نام

شهریه در حالت عادی : 360000 تومان
انتخاب و ثبت نام

course calendar زمان، قیمت، جزئیات

covid19 در کارگاه های حضوری، حضور با ماسک الزامی است.
 • مدت زمان کارگاه : دو جلسه سه ساعته
 • تاریخ برگزاری : ۱ و ۳ مهر 1400‌
 • ساعت : 16:30 تا 19:30 الی 20:00
 • پیش نیاز: مدیریت سایت با وردپرس
 • اشتراک گذاری :
 • شهریه کارگاه : 360000 تومان‌
  انتخاب و ثبت نام

cube مدرس و رشدآفرین

 • فرهاد آذیش بیشتر از یک سال است که در استارتاپ ۲نبش (مانیشن سابق) به عنوان مدیر و استراتژیست محتوا مشغول به کار است. وی همچنین سابقۀ ۳ دوره منتورینگ در مسیرهای رشد کالج رشدانا را دارد.

location pin مکان : دوره آنلاین – بستر آنلاین اسکای روم

 • آموزش مجازی
اسکای روم آموزش آنلاین

کارگاه آموزشی آموزش بازاریابی محتوا و تولید محتوای تخصصی - Content Marketing

پیش نیاز: مدیریت سایت با وردپرس

ایمیل مارکتینگ پیشرفته

همانطور که می‌دانید، بازاریابی محتوا یکی از اصلی ترین بخش های بازاریابی دیجیتال است و آموزش بازاریابی محتوا و تولید محتوای حرفه ای و تخصصی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به خصوص در عصر امروز که کسب و کار های آنلاین مختلف به سرعت در حال متولد شدن هستن و فضای رقابتی که روز به روز دارد سخت تر و شدید تر می‌شود.

خیلی از افراد تصور می‌کنند، کار تولید محتوا و بازاریابی محتوا (Content Marketing)، به نوعی یک نویسندگی ساده است و مهم این است که صرفا یک سایت، از محتوای های زیاد پر شود. در حالی که تولید محتوا تخصصی، امری بسیار مهم است که تنها افراد متخصص این حوزه از پس انجام آن بر می‌آیند.

چرا بازاریابی محتوا مهم است؟

جواب بسیار ساده است. محتوا زبان سایت شماست و شما به واسطه یک محتوا عالی و با کیفیت می‌توانید به درستی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. درواقع تمام سایت های پر بازدید دنیا، بخاطر وجود محتوا قوی و ارزشمند به این جایگاه دست پیدا کرده اند.

شما به واسطه آموزش بازاریابی محتوا حرفه ای، میتوانید ارزش کسب و کار خود را به مخاطبانتان نشان دهید و همچنین فروش خود را چند برابر کنید. رسیدن به صفحه ی اول گوگل کار ساده ای نیست اما با تولید محتوا حرفه ای و تخصصی، قابل انجام است.

آموزش تولید محتوا تخصصی ؛ انواع محتوا کدام اند؟

زمانی که حرف از تولید محتوا به میان می‌آید، ذهن اکثر افراد به سمت محتوای متنی می‌رود. اما در اصل قضیه، محتوا به چهار دسته کلی تقسیم می‌شود:

 • محتوا متنی
 • محتوا تصویری
 • محتوا ویدیویی
 • محتوا صوتی (پادکست)

به یاد داشته باشید که معمولا از یک کارشناس تولید محتوا انتظار می‌رود که تسلط نسبی بر روی هر چهار دسته داشته باشد. هر چند که شما می‌توانید به صورت تخصصی وارد یک حوزه شوید و به طور مثال، یک کارشناس تولید و بازاریابی محتوا در زمینه محتوا تصویری شوید.

در هر صورت توجه داشته باشید که محتوا متنی جز جدایی ناپذیر کار شماست. یعنی حتی برای تولید پادکست نیز به یک متن پایه احتیاج دارید. پس انتظار می‌رود که در هر شرایطی دست به قلم باشید!

آموزش بازاریابی محتوا و تولید محتوای حرفه ای

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

 • همه ی کسانی که به نوشتن علاقه دارند و مایلند از این راه کسب درآمد کنند
 • افرادی که میخواهند به عنوان کارشناس تولید محتوا و بازاریابی محتوا مشغول شوند
 • دیجیتال مارکتر ها و افراد علاقه مند به بازاریابی دیجیتال
 • صاحبان مشاغل و کسب و کار های آنلاین

دوره آموزش بازاریابی محتوا و تولید محتوا حرفه ای برای صاحبان مشاغل و کسب و کار های آنلاین، کارشناسان تولید محتوا و بازاریابی محتوا، دیجیتال مارکتر ها و کارشناسان بازاریابی دیجیتال و درکل همه ی کسانی که در حوزه کسب و کار های اینترنتی و طراحی سایت و… فعالیت دارند، مناسب است.

مزایای این دوره چیست؟

 • ارائه جذاب (تدریس صفر تا صد مباحث)
 • پروژه محور بودن دوره (انجام پروژه جهت تسلط بیشتر به موضوع)
 • منتورینگ (پشتیبانی منتور در صورت بروز هرگونه ابهام یا مشکل برای انجام پروژه)
 • کیفیت بالا، قیمت مناسب

ما در رشدانا در تلاشیم با برگزاری دوره آموزش بازاریابی محتوا و تولید محتوا حرفه ای، به شما افراد علاقه مند به این حوزه کمک کنیم تا با یادگیری تمام نکات و اصول بازاریابی محتوا، تبدیل به یک کارشناس حرفه ای در این زمینه شوید و بهترین محتوا ها را تولید کنید.

نظرات شما واقعا می‌تواند به بهبود کیفیت این دوره کمک کند؛ پس لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در خصوص دوره با ما به اشتراک بگذارید. همچنین درصورت هرگونه سئوال و ابهام و نیاز به مشورت می‌توانید به سرعت با مشاورین ما ارتباط بگیرید.

معروف ترین جمله بیل گیتس که جزو ثروتمندترین افراد جهان این است، این است که Content Is King! محتوا پادشاه است! اهمیت تولید محتوا یا بازاریابی محتوا بر هیچ صاحب کسب و کاری پوشیده نیست و همواره افراد به دنبال کسانی هستند که این مهارت را داشته باشند! این مهارت را می توانید در کارگاه آموزش بازاریابی و تولید محتوای حرفه ای بصورت خاص فرا بگیرید. امروز در رشدانا سرفصل های کارگاه آموزش بازاریابی و تولید محتوای حرفه ای را با هم بررسی خواهیم کرد.

آموزش بازاریابی و تولید محتوا حرفه ای

آموزش بازاریابی و تولید محتوا حرفه ای

چرا از بازاریابی محتوا استفاده کنیم؟

بازاریابی محتوا به بهبود محبوبیت، شهرت و اعتبار برندتان کمک زیادی می‌کند. البته فواید بازاریابی محتوا به این 3 مورد خلاصه نمی‌شود شما می‌توانید در این کارگاه دلایل اهمیت بازاریابی محتوای مرتبط با کسب و کار خودتان را شناسایی کنید!

آموزش بازاریابی و تولید محتوا حرفه ای

آموزش بازاریابی و تولید محتوا حرفه ای

تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات

یکی از اصلی ترین تفاوت های بازاریابی محتوا و تبلیغات، آزار دهنده نبودن بازاریابی محتواست! هر نوع تبلیغاتی آزاردهنده است و شما را اذیت می‌کند. از اس ام اس تبلیغاتی گرفته و یا تبلیغات متحرکی که در سایت‌ها تمرکز شما را به هم می‌ریزند اما بازاریابی محتوا روشی است که مشتری ترغیب می‌شود از محصولات یا خدمات شما استفاده کند. در کارگاه آموزش بازاریابی و تولید محتوای حرفه ای می‌توانید بقیه این تفاوت‌ها را درک کنید.

چگونه در زمان کوتاه محتوایی با کیفیت بسازیم؟

زمان با ارزش ترین دارایی انسان است که باید درست از آن استفاده شود. شما یک سری تکنیک ها را در این کارگاه یاد خواهید گرفت که چگونه در کم ترین زمان، با کیفیت ترین محتواها را تولید کنید. نکته ی قابل تامل این است که محتوای با کیفیت کلید وصل کردن و ارتباط مشتریان با شماست!

اصول کپی رایتینگ

هر کاری اصول و روش خاص خودش را دارد که باید از آن‌ها پیروی کرد تا موفق شد. شما در کارگاه آموزش بازاریابی و تولید محتوای حرفه ای یاد خواهید گرفت که اصول کپی رایتینگ چیست و چگونه باید مهارت های خود را در این زمینه تا بالاترین درجه ارتقا ببخشید.

کپی رایتینگ

کپی رایتینگ

کپی رایترها امروزه با پیشرفت اینترنت و زیاد شدن کسب و کارهای آنلاین درآمدهای بسیار خوبی دارند. شما هم می‌توانید با تمرین و بهبود مهارت‌های خود تبدیل به یک کپی رایتر حرفه‌ای و پردرآمد تبدیل شوید. توجه داشته باشید که در اینجا منظور copywrite است نه copyright !

 

چگالی کلمات کلیدی چیست؟

چگالی کلمات کلیدی یکی از مهم ترین اصول بازاریابی محتواست. بازاریابی محتوا باید نمایش داده شود و بهترین شیوه نمایش آن در نتایج جست و جوی گوگل است. شما باید محتوای خود را هم برای مخاطبان و هم برای موتورهای جست و جو بنویسید تا بهترین بازدهی را داشته باشید.

یکی از اصولی که برای نوشتن محتوا برای گوگل باید به آن توجه کنید، چگالی کلمات کلیدی است. چگونگی رعایت کردن چگالی کلمات کلیدی، اهمیت رعایت چگالی کلمات کلیدی، اصول به کار بردن کلمات کلیدی در محتوا و… سوال هایی خواهند بود که در این بخش جواب آن‌ها را پیدا خواهید کرد.

بازاریابی محتوا برای فروشگاه‌ها

صاحبان فروشگاه های اینترنتی برای فروش محصولات خود به بازاریابی محتوا به شدت نیاز دارند! در کارگاه آموزش بازاریابی و تولید محتوای حرفه ای به خوبی با اصول بازاریابی محتوا برای این فروشگاه‌ها آشنا خواهید شد.

بازاریابی محتوا

در مفهوم بازاریابی میدونیم که هدف از بازاریابی فعالیت هایی هست که جریان خدمات و کالا را از تولید کننده به سمت مصرف کننده هدایت کنه. در واقع در بازاریابی شرکت ها خلق ارزش می کنند و این ارزشو به اطلاع مشتریان بالقوه خودشون میرسونند تا بتونند اونها رو به مشتریان بالفعل تبدیل کنند! اما همیشه بازاریابی با روش های سنتی و به صورت مستقیم انجام نمیشه.
یکی از روش هایی که در بازاریابی مدرن خیلی میتونه به رشد تعداد مشتریان کسب و کارها کمک کنه بازایابی محتواست. 

مفهوم بازاریابی محتوا

در بازاریابی محتوا سعی میشه محتوایی ارزشمند و جذاب تولید بشه و از این طریق مخاطبانو درگیر میکنه و این خلق ارزش برای مشتریان باعث میشه در نهایت ترغیب بشن که محصولی از ما بخرند. به عنوان مثال وقتی ما محصولی عرضه میکنیم و قسمت هایی از اطلاعات موجود در این محصولو به صورت رایگان عرضه میکنیم باعث میشه که به مخاطب اطلاعات مفیدی اضافه بشه و حس اعتماد بیشتری نسبت به ما داشته باشه و در نهایت در دراز مدت خریدی از ما انجام بده. و اینجاست که بازاریابی محتوای تولید شدمون جواب داده و به هدفش رسیده!

رشد و پیشرفت بازاریابی محتوا

امروزه دست هر فردی یه گوشی هوشمند یا ابزاری که باهاش به اینترنت متصل بشه وجود داره و همین باعث شده رشد بازاریابی محتوا روز به روز بیشتر بشه. البته بازاریابی محتوا فقط مربوط به فضای مجازی نمیشه، چون حتی ارسال یه بسته آموزشی برای مخاطبان هم میتونه بازایابی از طریق محتوا محسوب بشه، اما با گسترش شبکه های اجتماعی و کم شدن فعالیت های خارج این فضا اکثر فعالیت های بازاریابی محتوا مربوط به فضای آنلاین میشه.

مزایای بازاریابی محتوا

این نوع بازاریابی باعث میشه افرادی که محتوایی ارزشمند از کسب و کارمونو میبینند اعتماد بیشتری به ما پیدا کنند و از این طریق کسب و کارمون به برندی در حوزه خودش تبدیل بشه. از طرف دیگه ما احتمالا روزانه در شبکه های اجتماعی مخاطبان زیادی داریم که از صفحمون دیدن میکنند و در نهایتا بدون هیچ اتفاق خاصی به صفحه های دیگه میرن. یه محتوای خوب میتونه باعث بشه این افراد بیشتر در صفحه ما بمونند، از سایر مطالبمون دیدن کنند و در نهایت به سایت یا فروشگاهمون هم سری بزنند. در واقع از طریق یه محتوای جذاب مشتریان بالقومونو به مشتریان بالفعل و معتمد خودمون تبدیل کردیم.

اینکه با توجه به تمام توضیحاتی که در مورد بازاریابی محتوا گفته شد میشه خیلی خوب فهمید بیل گیتس که میگه: “محتوا پادشاهست” چقدر درست میگه! این پادشاه اگه جذاب باشه باعث میشه کسب و کارمون در بین رقباش بتونه پادشاهی کنه و علاوه بر اینکه واسه مردم خلق ارزش میکنیم و حس بهتری بهشون منتقل میکنیم، به برندی در زمینه کاری خودمون هم تبدیل بشیم.

4 دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

 1. profile avatar Rezazade

  سلام.دوره ایی در زمینه محتوا هست که بدون پیش نیاز باشه؟

 2. profile avatar حلیه رضایی

  بی صبرانه منتظر این کارگاه‌ هستم، جزئیاتی که مطرح میشه واقعا کاربردی و جذاب هستن.

 3. profile avatar saeedmesbahi

  کلاس بسیار مفیدی بود برای کسانی که میخوان سایتشون دیده بشه و نمی دونند چیکار کنند خیلی خوبه حیف که کم بود کاش تعداد جلسات بیشتر بشه ولی در کل جامع و مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما