مسیر شغلی تاجر بورس و بازار سهام


توانمندسازی مهارتی در حوزه
Stocks Market Specialist Courses

تبدیل به یک تاجر حرفه ای بازار سهام شوید

برگزاری در آموزش مجازی

معامله گر بورس یا معامله گر سهام یا معامله گر سهم شخصی یا شرکتی است که در تجارت اوراق بهادار مشارکت دارد. معامله گران بورس ممکن است یک عامل ، پرچین ، داور ، سوداگر ، واسطه گر باشند. چنین معاملات سهام در شرکتهای بزرگ با معامله عمومی ممکن است از طریق بورس کالا انجام شود.

مشاوره رایگان

شروع مسیر رشد به زودی اعلام می شود

زمان حدودی مسیر حدود حدود 5 ماه

تعداد مدرسین 1 مدرس با تجربه

امکان اشتغال معرفی، به محض اتمام مسیر

نیاز به کارآموزی نیاز دارد، 1 تا 3 ماه

کوچینگ فرد به فرد دارد، همزمان و بعد از مسیر

مشاوره پس از مسیر دارد، همزمان و پس از اتمام

شرایط اقامت دارد، داخل هتل آپارتمان

مسیر رشد شغلی تاجر بورس و بازار سهام مناسب کیست؟

مسیر رشد شغلی مهارتی

سرمایه از جمله منابع گرانبهای هر فرد به شمار می رود که برای به دست آوردن آن تلاش و زحمت های فراوان کشیده است. همیشه این دغدغه وجود دارد که چگونه با حفظ اصل سرمایه، آن را افزایش دهند و در جایی اصطلاحا سرمایه گذاری کنند که بیشترین سود ممکن را اخذ کنند و سرمایه خود را بیشتر کنند. درسته، بازار سرمایه بورس یکی از گزینه های پیش روی شما هست که البته زمانی شما را به خواسته تان نزدیک می کند که به صورت آموزش دیده و با استفاده از ابزار های آن به این بازار ورود کنید تا با کمترین ریسک ممکن نسبت به سرمایه گذاری و کسب سود شیرین اقدام کنید. فراموش نکنید در این بازار باید با چشم باز و دانش فراوان قدم بزارید و برای موفقیت از ابزار های موجود استفاده کنید.

پرداخت و شروع مسیر رشد
انتخاب و ثبت نام
چگونه شهریه را بورسیه شوم؟

شرکت هایی که به تاجر بورس و بازار سهام نیاز دارند

موضوعات مهارتی این مسیر

شما در این دوره با اصول اولیه بازار سرمایه توسط یکی از مجرب ترین معامله گر های بورس اشنا می شوید و میتوانید با توجه به مهارت هایی که آموزش میبینید تحلیل بنیادی و تکنیکال درستی از سرمایه و سهم خود داشته باشید. همچنین با انتقال تجربه و کسب مهارت در خصوص روانشناسی و رفتارشناسی خواهید توانست که راز های موفقیت در بورس را شناخته و بتوانید تجربه یک معامله موفق و پر سود را در بورس برای خود رقم بزنید

کارگاه های این مسیر

مدرسین تاجر بورس و بازار سهام

 • فرهاد اصغر زاده : کارشناسی ارشد مکانیک، سابقه تدریس در دانشگاه های مختلف، آموزش دوره های جامع بورس، تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی،آموزش بورس برای استارتاپ ها
پرداخت و شروع مسیر رشد
انتخاب و ثبت نام
چگونه شهریه را بورسیه شوم؟

موضوعات تدریس این مسیر

 • مقدمه‌ای بر تحلیل بنیادی _ تفاوت‌ها و اشتراکات تحلیل بنیادی و تکنیکال
 • پیش‌بینی سود سازی صنایع
 • شناخت سهام بنیادی با روش‌های مدیریتی
 • تحلیل بنیادی آکادمیک بر پایه علوم مالی
 • تحلیل بنیادی بر پایه اصول سرمایه‌گذاری و مدیریت
 • شخصیت شناسی در بورس
 • آشنایی با ابزارهای تکنیکال از جمله فیبوناچی، نمودار خوانی و اجزای آن
 • افزایش سرمایه و انواع آن، خواندن صورت های مالی
 • راز موفقیت در بورس، اشتباهات رایج و مهلک در بورس
 • مهمترین نکات در سایت کدال
 • اجزای اصلی تحلیل تکنیکال(حمایت و مقاومت-کانال-اندیکاتورها-بولیک و...)
 • نحوه استفاده از ابزارها، اندیکاتورها و رسم نمودار در نرم افزار
 • معاملات بلوکی و اثر روانی آن
 • راز موفقیت در بورس
 • یک کارگزار خوب چه ویژگی هایی دارد؟
 • عرضه اولیه را چه زمانی بفروشیم؟

توضیحات تفصیلی مسیر رشد شغلی

مسیر رشد بورس (Bourse Market Course)

بورس چیست و از کجا شکل گرفت؟
اندیشه ی ایجاد بورس زمانی شکل گرفت که عده ای از تجار اروپایی از فعالیت های تجاری خود متضرر شدند، پس به فکر راه حلی افتادند تا به واسطه ی آن بتوانند جلوی این ضرر را بگیرند و یا آن را به حداقل برسانند.
نتیجه آن شد که تعدادی از بازرگانان گروهی از مردم را در فعالیت های خود شریک کردند تا با این روش سود و زیان احتمالی را با آنها تقسیم کنند. این تجربه موفقیت آمیز بود در نتیجه هر تاجری سعی می کرد تا فعالیت های تجاری خود را با این روش ادامه دهد؛ به خصوص که این روش برای افرادی که فعالیت های بزرگ اقتصادی انجام می دادند بسیار مطلوب تر بود.
رفته رفته این تجربه قانونمند شد و به تشکیل شرکت های سهامی تبدیل شد.
بعدها با گسترش مبادلات در اروپا به سرمایه های زیادتر و شرکای بیشتری نیاز شد. برای این کار نیاز به مراکزی بود تا بتوان بین سرمایه گذاران و سرمایه پذیران رابطه برقرار کرد. چنین مراکزی تأسیس شدند و بورس نام گرفتند.
تعریف جامع تر بورس
بطور کلی بورس و بازارهای مالی به ساز و کار اطلاق میشود که پول و پس اندازهای راکد را به بخش تولید و سرمایه گذاری جامعه انتقال میدهد. افرادی که بدون  داشتن دانش و مهارت لازم وارد این عرصه می شوند، آن را یک دام و یا قمار بزرگ برای از دست دادن سرمایه ی خو و ضرر های جبران ناپذیر میدانند. از طرف دیگر افرادی که با داشتن دانش و تخصص کافی وارد این سازوکار شده و به فعالیت خود ادامه میدهند بورس و بازارهای مالی را به کارخانه ی تبدیل دانش به پول تعبیر می کنند. آن چیزی که تفاوت دیدگاه ها و همینطور تفاوت نتایج در بین دو گروه را رقم میزند داشتن و یا نداشتن تخصص و مهارت مربوط می باشد.
برای شفاف سازی مفهوم بورس مثال زیر را در نظر بگیرید.
یک شرکت یا کارخانه را تصور کنید. فرض کنید این کارخانه یا شرکت را به هزار قسمت تقسیم کردند و هر قسمت شده یک سهم از این کارخانه (یعنی هر سهم 0.1% از کل شرکت) حالا اتفاقی که در بورس می افتد اینست که، افرادی که مالک این سهام هستند توسط کارگزارانی که وجود دارد سهامشان را خرید و فروش می کنند. البته در واقعیت تعداد سهام یک شرکت در بورس حتی به چندین میلیارد سهم می رسد.
بورس در ایران
در ایران با توجه به رشد و بازخورد خوبی که بورس تهران در طی زمان و مخصوصا الان از خود نشان داده است توجه های زیادی را برای سرمایه گذاری به خود معطوف کرده است. هر چند بازار بورس ایران از نظر ساختاری و همچنین تحلیلی با نمونه های خارجی خود تفتوت هایی دارد ولی افزادی که بتوانند در این بازار قلق گیری کنند میتوانند سود قابل توجهی بدست آوردند. در نتیجه افراد زیادی را در ایران اعم از پیر و جوان ، زن و مرد را به این سمت متمایل شده اند تا در این عرصه فعالیت کنند.
از طرفی با توجه به اوضاع اقتصادی و اجتماعی در ایران عواملی مانند کافی نبودن درآمد ، نبود فرصت های شغلی مخصوصا برای دانشجویان و وجود تحریم ها (که منجر به فعالیت بیشتر شرکت ها و تولیدی ها درداخل کشور و در نتیجه نیاز بیشتر به داشتن سرمایه شد) و … باعث شدند در ایران فعالیت در بورس بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.
حال اگر شما به دنبال دنبال  شغل دوم یا حتی شغل اول هستید و یا به دنبال فضایی مناسب برای سرمایه گذاری میگردید و یا حتی دنبال به دست اوردن رزومه خوب برای خودتان هستید ، بورس میتواند گزینه مناسبی برایتان باشد.

اما در اینجا چندین سوال مطرح می شود:
کار کردن تو بورس به سادگی پول گذاشتن و زدن چند کلیک خواهد بود؟
آیا کار بورس کار راحتی است؟
ایا کار در بورس و تداوم درآن به سادگی وارد شدن به آن است؟
ایا همه ی افرادی که وارد کار بازار بورس می شوند در آن موفق خواهند بود؟
هزاران سوال مشابه اینها
جواب این سوالات صد در صد خیر است
ما در ابتدای این محتوا در تعریف جامع بورس به یک نکته بسیار کلیدی اشاره کردیم و آن این بود: “آن چیزی که تفاوت دیدگاه ها و همینطور تفاوت نتایج در بین دو گروه را رقم میزند داشتن و یا نداشتن تخصص و مهارت مربوط می باشد.”
بگذارید این جمله را برایتان اندکی بیشتر باز کنم. در کار بورس مانند هر شغل دیگری در جهان برد و باخت و در نتیجه برنده و بازنده وجود دارد. در کار بازار بورس ، نه تنها در ایران بلکه در جهان ، ریسک وجود دارد و این ریسک حتی نسبت به شغل های دیگر نیز بسیار بالاتر است. پس شما نمیتوانید مطمئن باشید که با پا گذاشتن در این عرصه همیشه برنده خواهید بود بلکه حتی بالعکس امکان دارد همان سرمایه اولیه خودتان را هم از دست بدهید.
از طرف دیگر نیز میتوانیم به این نکته اشاره کنیم در کار بورس مانند سایر حرفه ها مهارت ها ، شخصیت ها ، تکنیک ها و اصول و فنونی وجود دارد که باعث می شود افراد نتایج متفاوتی بگیرند. بعضی از این فنون و اصول در بین همه یکسان هستند و هر کسی می خواهد دراین عرصه فعالیت داشته باشد باید آن ها را یاد و به کار بگیرد اما بعضی از تکنیک ها و فنون نیز وجود دارند که در بین افراد بر حسب راحتی و کاربردشان فرق دارند. در اینجا انتخاب با شماست که چه تاکتیکی را برای رسیدن به به سود برگزینید.
اما نکته طلایی: افراد زیادی در زمنیه بورس در کشور ما فعالیت می کنند ولی تعداد قابل توجه ای از آن ها در این میدان رقابت نقش سیاه لشکر و یا حتی سرباز پیاده را ایفا می کنند. چرا که بدون دانش و آگاهی از اصول و قواعد بورس وارد بازار کار آن شدند و شاید فقط هر از گاهی بتوانند سود ناچیزی بدست آوردند. اما اگر شما هم نیز تمایل دارید وارد این حرفه شوید ولی دوست ندارید به یک سرباز پیاده تبدیل شوید و میخواهید یکی از بهترین های آن باشید پس سعی کنید طبق قاعده و با صبر این مسیر را طی بکنید و در آن با اصول و حرفه ای عمل کنید.
اما حالا از خود میپرسید چگونه با اصول وارد بازار بورس شوم؟
جواب شما در چند بند پایین نهفته است

برای معامله کردن در بورس نیاز به هیچ مدرک خاصی نیست و یا حتی نیاز به حضور فیزیکی در هیچ جای خاصی ندارید و فرقی نمی کند اهل روستایی در جنوب ایران باشید یا تهران. برای معامله گری به یک گوشی یا کامپیوتر نیاز دارید و علم تحلیل گری.
آینده مالی شما در این عرصع به یادگیری نحوه کارکرد پول، سرمایه و سرمایه‌گذاری بستگی دارد. هرچقدر شما در این رابطه اطلاعات و دانش خودتان را از منابع و اساتید معتبرتری بدست آورید و اصول و فنون آن را بیشتر فرا بگیرید و در نتیجه آنها را به کار گیرید، هوش مالی‌تان و در نتیجه، درآمد و ثروت‌تان افزایش می‌یابد.ما دردر این مسیر از مسیرهای رشد رشدانا با برگزاری کارگاه های آموزش حرفه ای بورس ، اصول و فنون فعالیت در بازار بورس و انواع تحلیل (تکنیکال و فاندامنتال) و هر آنچه برای حرفه ای شدن لازم دارید را در اختیارتان قرار میدهیم.
این گونه شما یاد خواهید گرفت چگونه تفتوت ها را رقم بزنید و خودتان را از بیه سیاه لشکران بازار بورس جدا کنید.
در نهایت شما می آموزید چطور بهتر سرمایه‌گذاری کنید، چطور درست و به‌موقع تصمیم بگیرید و در نهایت چطور درآمد بیشتری از بورس کسب کنید.
پس اگر تمایا دارید با ثبت نام در این مسیر در آموزش بورس با ما همره باشید.

مشاوره رایگان
طبق روال همیشه، یک تایم مشاوره رایگان برای شما قرار داده‌ایم که در این تایم یک ساعته، کارشناسان ما به درستی شما را راهنمایی کرده و آماده پاسخگویی به سئوالات و رفع ابهامات شما عزیزان هستند.

عناوین شغلی این مسیر

 • کارگزار بورس

  کارگزاران بورس و اوراق بهادار شخص حقوقی است که حکم وکیل فرد را دارد و واسط بین سرمایه‌گذاران و سازمان بورس می باشد و کار خرید و فروش سهام و اوراق بهادار به نمایندگی

 • تحلیلگر سرمایه

  کسی که باید با علم اقتصاد و کسب و کار اشنا باشه و بتواند پول و سرمایه کارفرما رو در مواردی مانند مسکن و بورس و طلاو… سرمایه گذاری کند اما در حال حاضر در ایران بیشتر

برخی از افرادی که تاجر بورس و بازار سهام را گذرانده اند

مشاوره سریع با ما

مشاوره رایگان

مشاوره
با متخصصین با تجربه ما مشورت کنید

برای اینکه بدانید هر مسیر رشد چه کاربردی دارد و چه مسیر رشدی برای شما می تواند بهترین انتخاب باشد، ما به شما مشاوره می دهیم.

دریافت وقت مشاوره

چه مسیری بروم؟

مشاوره
خودتان را برای تصمیمی بهتر بشناسید

با کسب آگاهی در مورد خودتان و تایپ شخصیتی خودتان، تا 50% راه را برای یک انتخاب آگاهانه طی کرده اید. کافیست خودتان را بهتر بشناسید

انجام تست خودشناسی

سوالات متداول

مشاوره
سوالات متداول و شرایط تسهیلات

پاسخ به سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد به همراه شرایط و تسهیلاتی که برای دانشجویان و سازمان ها در نظر گفته ایم

سوالات متداول

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها