آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

رشدانا

ارتباطات سازمانی و رفتار شناسی با مدل دیسک

Communication & DISC Typology

دوره ی تیپ شناسی شخصیتی بر اساس مدل DISC و آموزش ارتباط موثر بر اساس شناخت رفتار و شخصیت مشتریان و افراد مختلفی که با آن ها در طول روز در ارتباط هستیم.

توضیحات کارگاه آموزشی

کمی به این موضوع فکر کنیم که اگر دیگران و خود را به خوبی می شناختیم چقدر از تعارضات بین فردی مان برطرف می شد و در راستای برقراری ارتباطی پویا و پایدار می توانستیم حرکت کنیم. یا اینکه چرا برقراری ارتباط با بعضی از افراد اینقدر مشکل است؟

تیپ نمای شخصیتی DISC

مدلی است که می توان برای حل مشکل برقراری ارتباط موثر با همکاران و کارمندان و حتی شناخت بهتر ابعاد شخصیتی خودمان بکار برد. نخستین بار مدل تیپ نمای شخصیتی DISC در سال ۱۹۲۸ میلادی توسط دکتر ویلیام مولتون مارستون معرفی شد. مارستون چهار سبک رفتاری را معرفی کرد هر چهار سبک رفتاری، به میزان متفاوت در همه افراد مشاهده می شوند؛ با این تمایز که هر فرد یک سبک یا دو سبک غالب رفتاری دارد که معمولا طبق آن نسبت به محیط پیرامون خود واکنش نشان می دهد.

رفتار شناسی با مدل جهانی DISC  دیسک

تیپ نمای شخصیتی DISC معیاری است برای شناختن و رمزگشایی کردن از رفتار افراد و پیش بینی رفتارهایی که به طور معمول از آنها مشاهده می شود. این مدل کمک می کند که با افراد متفاوت در موقعیت های گوناگون موثر و موفقیت آمیز تعامل نماییم. شناخت رفتار و تحلیل آن، اولین قدم جهت شناخت خود و شناخت دیگران می باشد. بنابراین اگر بدنبال بهبود ارتباطات میان فردی در سازمان می باشیم؛ باید به افراد کمک کنیم که خود را بشناسند و تعریف درستی از ویژگی های رفتاری خود داشته باشند، نقاط قوت و قابل بهبود خود را در حوزه رفتار بدانند و در ارتباط با دیگران نیز توانایی شناخت ویژگی های رفتاری مخاطب را داشته باشند، همچنین دلایل رفتار دیگران را درک نمایند و توانایی مطابقت مدل رفتاری خود با دیگران را داشته باشند. این فرایند جزء پیچیده ترین و سخت ترین قسمت ارتباط است و دلیل آن پیچیده بودن انسان است.

تیپ نمای شخصیتی DISC در دنیا به عنوان یکی از معتبر ترین ابزارهای ارزیابی، بهبود و توسعه منابع انسانی شناخته می شود.

براساس این مدل ویژگی غالب شخصیتی افراد تحت چهار بعد D,I,S,C توضیح داده می شود. سپس براساس این چهار بعد پروفایل و نمودار شخصیتی شما تشریح می گردد و از نقاط قوت و ضعف خود نیز آگاه می شوید و پیشنهاداتی در جهت تبدیل نقاط ضعف به قوت به شما داده می شود
بنابراین اگر در پی شناخت و ارزیابی صحیح و استانداردی از خود هستید،مدل جهانی دیسک بهترین راهنما برای شماست،همچنین میتوانید از آن به عنوان مربی ای همراه جهت تغییر عادات و رفتارهای خود و رسیدن به مطلوب استفاده نمایید.

مدرس، راهبر و منتور کارگاه آموزشی

 • ریحانه قدردان کارشناس ارشد روانشناسی بالینی مدیر عامل شرکت آفرینش اندیشه راستین مانا، مشاور و روانشناس کلینیک مشاوره و روانشناسی نوین پاژ سابقه ۳ ساله تدریس تیپ شناسی و رفتارشناسی بر اساس مدل جهانی دیسک مدرس دوره های هوش و استعدادیابی کودکان

انتخاب نوع ثبت نام

شهریه در حالت عادی : 250000 تومان
انتخاب و ثبت نام

زمان، قیمت

 • تاریخ برگزاری : سه شنبه 15 بهمن از ساعت 16:30 الی 20:30
 • مدت زمان کارگاه : یک جلسه 3 تا 4 ساعته
 • اشتراک گذاری :
 • شهریه کارگاه : 250000 تومان‌
  انتخاب و ثبت نام

مکان برگزاری

 • مشهد
شرکت آرنیکاوب

مشهد، امامت ۲۵ پلاک ۳۹ ممیز ۳ حضور با هماهنگی قبلی

کلیات آنچه می آموزید

 • ارتباطات موثر با افراد
 • استعدادیابی و پرورش استعدادهای شخصی
 • شناخت نقاط قوت و ضعف شخصیتی
 • آنالیز و تحلیل رفتار خود و مخاطب
 • آشتی با درون و رفع تعارضات
 • انتخاب شغل متناسب با روحیات
 • تقویت نقاط قوت رفتاری
 • شناخت تیپ های شخصیتی مختلف
 • جذب و استخدام خلاقانه کارکنان
 • تیپ شناسی مشتریان

کارگاه آموزشی آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر - Communication & DISC Typology

تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

مهندسی ارتباطات با مدل DISC

هر یک از ما تیپ شخصیتی منحصر به فرد خودمان را داریم. همه‌ی ما دوست داریم مورد درک و محبت دیگران قرار بگیریم، دیده شویم و از همه مهمتر افراد به درستی با ما برخورد کنند. از آنجایی که هر کدام از ما شخصیت منحصر به فرد خودمان را داریم نمیتوانیم از یک قاعده و قانون کلی برای ارتباط با دیگران استفاده کنیم.شناخت‌ تیپ‌های شخصیتی مختلف راه مناسبی برای ایجاد ارتباط موثر با افراد است.

آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

هرچه شما شناخت بیشتری داشته باشید، قدرتتان در ایجاد یک رابطه پایدار و موثر بیشتر است. این قدرت در تمامی روابط ما اعم از روابط عاطفی با همسر، فرزندان و اعضای خانواده و روابط کاری با همکاران و … تاثیرگذار است. هدف رشدانا از این مقاله، آموزش خود شناسی مبتنی بر DISC و آموزش ارتباطات موثر است.

شخصیت شناسی دیسک DISC چیست ؟

آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

الگوی شخصیتی دیسک بر اساس تفاوت‌های رفتاری افراد است. در واقع دیسک بر تفاوت‌هایی متمرکز است که سبب اختلافات و دشواری‌ها در زندگی می شوند. شما با الگوی شخصیتی دیسک متوجه می شوید که با هر رفتارتان، چگونه در نگاه طرف مقابلتان جلوه میکنید و آنها چه درک و فکری از شما دارند.

آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

باید بدانیم، هیچ یک از تیپ‌های شخصیتی بر دیگری برتری ندارند. الگوی شخصیتی دیسک از 4 گروه کلی تشکیل شده است که در ادامه با آنها آشنا میشویم. با هدف آموزش خود شناسی مبتنی بر DISC و آموزش ارتباطات موثر، حتما ادامه نقاله را بخوانید.

رفتار شناسی با مدل DISC دیسک

تیپ D

آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

افرادی که در گروه D  قرار میگیرند، افرادی پرتلاش و مصمم هستند. این افراد با قدرت در راستای رسیدن به اهدافشان قدم برمیدارند. اگر جزو این افراد هستید، حتما تصمیم‌گیری برای شما آسان است و در نگاه دیگران فردی بسیار هدفمند هستید. به علت همین تصمیم‌گیری‌های سریع، احتمال اشتباه برای شما زیاد است. اما این افراد از اشتباهاتشان ناراحت نمیشوند و خیلی به خود اعتماد دارند.

تیپ I

آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

این افراد بسیار اجتماعی هستند و در همه چیز شور و شوق زیادی دارند. این افراد زیاد تمایلی به بررسی جزئیات نشان نمی دهند. این افراد بسیار دوست دارند مورد توجه دیگران قرار بگیرند از این رو همیشه در تصمیم‌گیری‌ هایشان از دیگران کمک می گیرند. خلاقیت بالایی دارند و معمولا سوگلی مجالس هستند. اگر جزو این افراد هستید، شما قابلیت تبدیل شدن به رهبری پرنفوذ الهام بخش را دارید.

تیپ S

آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

به این تیپ افراد با ثبات گفته میشود. این افراد بسیار محتاطانه و دقیق عمل میکنند. اولویت آنها در زندگی حفظ آرامش و عدم مواجه شدن با چالش‌ها است. از این رو سرعت بسیار کمی در تصمیم‌گیری دارند. این افراد میتوانند حامیان بسیار خوبی باشند.

تیپ C

آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

آموزش تیپ شناسی DISC و ارتباطات موثر

این افراد بسیار به جزئیان اهمیت میدهند. بسیار مسئولیت پذیر هستند و می خواهند بهترین خودشان را در هر کاری از همان ابتدا نمایش بدهند. ترجیحشان کارهای فردی است. آنها معمولا متفکرین گروه هستند و قدرت تجزیه و تحلیل خوبی دارند.

به عنوان مطلب نهایی آموزش خودشناسی و رفتار شناسی با مدل جهانی DISC دیسک و آموزش ارتباطات موثر، ما با شناخت درست افراد میتوانیم رفتارهای آتی آنان را پیش‌بینی کنیم و برخوردی متناسب با شخصیتشان با آنها داشته باشیم تا بتوانیم موثرترین ارتباط را با افراد برقرار کنیم.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها