آموزش طراحی وب سایت – این بخش php


توسط : روابط عمومی رشدانا در 29 جولای 2019

در این مقاله با آموزش طراحی وب سایت با PHP با شما همراه خواهیم بود. php یک زبان برنامه نویسی سمت سرور شبیه ASP است. PHP یک زبان قدرتمند برای ساخت وب سایت های پویا است. این زبان اسکریپتی می تواند با HTML ادغام شود، کدهای PHP روی سرور تعریف می شوند و خروجی HTML و یا خروجی های دیگری تولید می کنند که کاربر می تواند ببیند. اینجا به مطالبی درباره طراحی سایت با PHP می پردازیم.

چگونه برنامه نویسی را اصولی آغاز کنیم؟

طراحی سایت با PHP یا CMS ؟

اکثر نیازهای طراحی سایت با استفاده از CMS ها انجام می شوند. با این حال در برخی موارد که نیازهای پروژه خارج از محدوده توانایی و ویژگی های سیستم های مدیریت محتوا باشد، نیاز به برنامه نویسی اختصاصی سایت با یکی از زبان های برنامه نویسی حل می شود.

در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد سایت های طراحی شده با زبان PHP طراحی شده اند. این درصد بالا بدون شک به دلیل مزیت های این زبان به سایر زبان های دیگر است.

 

 

آموزش طراحی وب سایت با php

 

مراحل طراحی سایت با PHP

  • طراحی طرح گرافیکی
  • طراحی فرانت
  • طراحی  CMS اختصاصی
  • بارگزاری و پشتیبانی

 

فریم ورک های برنامه نویسی PHP

برای بهبود کیفیت، امنیت، سرعت و کارایی برنامه ها و سایت های نوشته شده با PHP، ابزارهایی با نام فریم ورک ایجاد شده اند که کاربران را در رسیدن به هدف های لازم در هنگام طراحی سایت با PHP یاری می رسانند. این ابزارها به صورت پیوسته در حال توسعه و بهبود هستند و در نتیجه استفاده از آنها سبب می شود به روز رسانی سایت و کتابخانه های استفاده شده در آن بسیار آسان باشد.

ابزارهای مورد نیاز برای طراحی سایت در کنار PHP

PHP یک زبان برنامه نویسی است و برای طراحی سایت کافی نیست. استفاده از ابزارها و زبان های دیگر برنامه نویسی برای ایجاد و طراحی یک سایت با کیفیت مورد نیاز است.برخی از این زبان ها عبارت اند از: HTML، CSS، JavaScript، j Query

 

ویژگی های PHP

PHP به صورت سنتی به دلیل اینکه مستقیما از روی سورس اجرا می شود، در مقایسه با برخی سیستم های دیگر سرعت کمتری دارد. این نقص توسط فیسبوک تا حدود زیادی برطرف شده است و از نگارش های ۷ و ۷٫۲ به بعد، بهینه سازی های گسترده ای روی این زبان به انجام رسیده که باعث شده سرعت آن به صورت چشمگیری افزایش یابد.

به دلیل فراگیر بودن زبان PHP، توسعه ی نرم افزار یا سایت با این زبان، در آینده با آسانی بیشتری همراه خواهد بود.نگارش های جدید زبان PHP با پشتیبانی از سیستم برنامه نویسی شی گرا، توسعه پذیری بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده اند.

برخی از زبان های متداول دیگر که در طراحی سایت اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرند عبارت اند از:

  • ASP.NET
  • Java
  • python

تا به امروز حدودا بیشتر از ۳۵ میلیون وب سایت از این زبان برای ساخت برنامه های تحت وب خود استفاده کرده اند و این زبان به عنوان یکی از پر طزفدارترین زبان های اسکریپتی به شمار می آید.

 

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها