از کاراموزی در دانشگاه تا استخدام در مشهد


توسط : روابط عمومی رشدانا در 11 آگوست 2019

کاراموزی واحدی نام اشنا برای هنر جویان و دانشجویان در سطوح مختلف است چرا که علاوه بر کسب دانش علمی و اشنایی با محیط کار می توانند توان اجرایی خود را افزایش دهند.

چکیده ای از درس کاراموزی

هدف از کاراموزی این است  که دانشجویان از نزدیک با کارهای علمی و عملی اشنا شوند بطوریکه فرصتداده شود تا اموخته های خود را عملی کنند، نواقص احتمالی را بشناسند و برای بر طرف کردن انها تلاش کنند. برگزاری دوره های کاراموزی به دلیل اشنایی با شرایط، نواقص و نیاز های محل کار می تواند نقش تعیین کننده ای در معرفی توانایی های علمی، درجه ارزش و توانمندی های دانشجویان داشته باشد.

مقررات اخذ کاراموزی

سه مورد از جمله موارد مهمی که هر دانشجوی کاراموزی موظف به رعایت برای گذراندن واحد کاراموزی است:

۱-اجرای کاراموزی دارای سرفصل مشخص نمی باشد. برای اخذ واحد کاراموزی در مقطع کارشناسی که دارای دو دوره است باید حداقل ۸۰ و ۱۰۰ واحد گذرانده باشد

۲- در صورتی که میانگین نمرات در گروه فنی مهندسی بیش از ۱۶ و دیگر گروه ها از ۱۷ بیشتر باشد می تواند به غیر از ۲ واحد کاراموزی ۱۴ واحد دیگر هم اخذ نماید.

۳- حداکثر ۱۰ روز پس از ارسال معرفی نامه دانشجو می بایست به واحد صنعتی مراجعه کرده و مراحل تثبیت کاراموزی را انجام دهد.

مقررات مهم انضباطی

به طور مثال دانشجو موظف به رعایت کلیه قوانین محل کار و استفاده از تجهیزات ایمنی و بهداشتی شرکت می باشد همچنین در چارچوب برنامه ای که برای کاراموز تنظیم شده موظف به حضور مرتب و انجام سایر امور مطابق دستور العمل است.

و یکی از مهم ترین قوانین این واحد نگه داشتن اطلاعات سری در خط تولید و یا فناوری و دیگر امور واحدهای صنعتی است. کاراموز باید از طریق سرپرست در واحد صنعتی مشکلات اداری خود را حل کند.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را بخوانبد:

شروع کسب و کار با کارآموزی برنامه نویسی

از کارآموزی تا کارفرمایی

استخدام کارآموز در مشهد

تشویق کاراموز

بهتر است دانجو به واسطه حضور فعال و نحوه کارکرد خود در پروسه کاری مورد تشویق و تمجید قرار گیرد. دانشجو باید بداند هر گونه نواوری در خط تولید، روش های تحقیقاتی، اجرایی، طراحی و ….. باعث افزایش کیفیت محصول و کاهش هزینه می شود به گرمی استقبال شده و در ارزیابی تاثیر خواهد داشت.

 

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها