کاربرد پذیری و ارزیابی تجربه کاربری

رشدانا

اجازه ندهید که کاربر به سادگی از وبسایت شما خارج شود.

web and app usability course

بررسی مبحث مهم کاربرد پذیری در حوزه ی وب و موبایل بر اساس چک لیست های معروف جهانی

توضیحات کارگاه آموزشی

کاربردپذیری در وب و موبایل یک مفهوم جدید است که به بررسی سادگی و راحتی کاربر در استفاده از یک سیستم در حین اثر بخشی و کارایی سیستم می پردازد. اینکه شما بتوانید کاربران را در اثر تبلیغات به وبسایت خود بکشانید یک مساله است و اینکه بتوانید کاربر را در وبسایت خود نگه دارید مسئله ای دیگر است.

در حوزه ی وب و اپلیکیشن های موبایل بحث کاردپذیری یک شرط حیاتی برای ماندن در عرصه ی رقابت است. در این کارگاه ما به بررسی چک لیست کاربرد پذیری در وب و موبایل می پردازیم تا شما بتوانید تا حد زیادی میزان کاربردپذیر بودن وبسایت خود را بررسی کنید.

مدرس، راهبر و منتور کارگاه آموزشی

 • مصطفی پورعلی مصطفی پورعلی مصطفی پورعلی، فعال حوزه ی آی تی از سال 79 مشاور و ارائه دهنده راهکارهای رشد برای کسب و کار های آنلاین (هکر رشد)، کارشناس ارشد مدیریت آی تی و کارشناس ارشد مطالعات ترجمه. مربی استارتاپ ناب و مدل کسب و کار و مشاور پیاده سازی MVP بر اساس متدهای لین استارتاپ. از موسسین آزمایشگاه تجربه کاربری گرین وب - مجری پروژه های کاربردپذیری موبایل و وب.

  [ درخواست مشاوره با مصطفی پورعلی ]

انتخاب نوع ثبت نام

شهریه در حالت عادی : 150000 تومان
انتخاب و ثبت نام

زمان، قیمت

 • تاریخ برگزاری : چهارشنبه 7 اسفند ماه از ساعت 16:30 الی 20:30
 • مدت زمان کارگاه : یک جلسه ی 3 تا 4 ساعته
 • اشتراک گذاری :
 • شهریه کارگاه : 150000 تومان‌
  انتخاب و ثبت نام

مکان برگزاری

کلیات آنچه می آموزید

 • کاربردپذیری بخش های مختلف سایت (منو ، هدر، فوتر)
 • کاربردپذیری اپلیکیشن های موبایل
 • کاربردپذیری دکمه های call to action
 • کاربرد پذیری وبسایت ها در موبایل
 • بررسی معروف ترین چک لیست های کاربرد پذیری

کارگاه آموزشی کاربرد پذیری و ارزیابی تجربه کاربری - web and app usability course

چک_لیست_کاربردپذیری_در_وب_و_موبایل

شما اگر وارد کسب و کار آنلاین شده باشید حتما از اهمیت بازدید کننده های سایت خود خبر دارید. شما باید بتوانید کاربر را در سایت خود درگیر کنید و به او اجازه ندهید که از سایت شما خارج شود. در کارگاه چک لیست کاربردپذیری در وب و موبایل شما بر اساس استانداردهای جهانی متوجه این موارد می‌شوید و خواهید فهمید که چگونه این کار را به بهترین شکل انجام بدهید. امروز در رشدانا بیشتر در مورد کارگاه چک لیست کاربردپذیری در وب و موبایل و اهمیت آن برای مدیران کسب و کارهای آنلاین صحبت خواهیم کرد.

چک لیست کاربردپذیری در وب و موبایل

چک لیست کاربردپذیری در وب و موبایل

 

کارگاه چک لیست کاربردپذیری در وب و موبایل

کاربردپذیری یکی از جدیدترین و داغ ترین در بحث‌ها در زمینه کسب و کارهای آنلاین است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. کابرپذیری به شما به عنوان یک برنامه نویس یا صاحب کسب و کار آنلاین کمک می‌کند تا در عین سادگی و راحتی، یک سیستم اثر بخش و کارآمد برای مخاطبان خود داشته باشید. در ادامه شما را با بحث‌ها و سرفصل‌هایی که در این کارگاه مورد بحث قرار خواهد گرفت بیش تر آشنا می‌کنیم.

 

کاربرد پذیری بخش های مختلف سایت (منو، هدر، فوتر)

کاربردپذیری در بخش های مختلف سایت متفاوت است و باید بصورت تخصصی در مورد هر بخش به آن پرداخت. در کارگاه چک لیست کاربردپذیری در وب و موبایل بصورت تخصصی و کامل به هر بخش جداگانه پرداخته می‌شود که در آن می‌توانید مشکلات خود را به راحتی حل کنید.

 

کابردپذیری اپلیکیشن های موبایل

کاربردپذیری از گذشته تا الان بسیار متفاوت تر شده است. با توجه به آمار های رسمی اعلام شده تمرکز لحظه ای انسان از 12 ثانیه به ثانیه در سال‌های اخیر کاهش یافته است که می‌توانید کاربرد این تغییرات را در بروز رسانی های اپلیکیشن اینستاگرام و تفاوت آن با گذشته برای جلب بیشتر مخاطب مقایسه کنید!

همچنین به عنوان مثال در گذشته کاربران علاقه داشتند که امنیت موبایل خود را با اثر انگشت حفظ کنند اما با توجه به محصولات جدید بازارا این طور برداشت می‌شود که کاربران به باز شدن قفل موبایل خود با تشخیص چهره علاقه مندترند!

شما به عنوان یک برنامه نویس یا یک مدیر کسب و کار آنلاین از این کاربردپذیری های جدید برای کابران خود خبر دارید؟ آیا طوری محصول یا خدمت خود را در اپلیکیشن گنجانده اید که کاربر تمام تمرکز خود را به محصول یا خدمت شما بدهد؟

در این بخش کارگاه بصورت تخصصی در مورد کاربردپذیری اپلیکیشن های موبایل صحبت می‌شود.

چک لیست کاربردپذیری در وب و موبایل

چک لیست کاربردپذیری در وب و موبایل

کاربرد پذیری دکمه های call to action

دکمه‌های فراخوان یا همان call to action یک بخش مهم در کار طراحی اپلیکیشن یا سایت محسوب می‌شود که طراحان حرفه ای از آن استفاده می‌کنند.

معمولا طراحان از این دکمه برای هدایت کاربر به سمت مسیر دلخواه کسب و کار استفاده می‌کنند. این دکمه‌ها باید ویژگی‌های خاصی از نظر رنگ، اندازه و … داشته باشند تا بتوانند مخاطب را جذب کنند و در مسیر خود به سمت هدف دلخواه برسانند. برای این کار لازم است با کاربردپذیری دکمه های call to action آشنا باشید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها